Netlač řeku…

Ponořte se do akvarelu a vyzkoušejte jednoduchou techniku, kde se obrazy tvoří tak trochu samy. Velkým pomocníkem vám bude výtvarná náhoda.

Natočila jsem postup na hravý a jednoduchý akvarel, ze kterého budou mít radost hlavně „nemalíři“. Tedy ti z vás, kdo si o sobě myslí, že jejich kreslení skončilo někdy na prvním stupni ZŠ a netroufají si na zátiší,krajinu nebo portrét. Stačí mít chuť chvíli si pohrát s barvami, vodou a experimentovat.

Nechte se unést výtvarnou náhodou a do vzniklých skvrn pusťte naplno svoji fantazii. Natočila jsem pro vás návod, jak pomocí anilinových barev a soli vytvoříte jednoduchý obrázek, který můžete dál zpracovat podle své chuti a nálady. Nechte chvíli věci plynout s nulovým tlakem na výkon. K malování klidně pozvěte i děti, bude je to bavit. 🙂

Inspirovalo vás video? Obrázky touto technikou můžete nejen domalovat, ale třeba rozstříhat na záložky nebo originální přáníčka. Určitě najdete i další možnosti.

Zkoušejte, hrajte si, odvažte se  a pochlubte se svými obrázky.

A kam na blogu dál?  Mrkněte na článek Terapie akvarelem nebo Jak rozproudit svoji kreativitu

Zaujal vás návod a nechcete propásnout další? Zaregistrujte se k odběru a já vám vždy pošlu upozornění na nový článek, návod nebo video.

 

Hanka Formánková
Miluje tvoření všeho druhu a více než 15 let se věnuje arteterapii. Sama aktivně maluje, kombinuje různé výtvarné techniky a realizuje výtvarné dílny. Baví ji inspirovat druhé k vlastní tvorbě. Je zapálenou propagátorkou enkaustiky a zážitkových arte-dílen. S nadšením probouzí v druhých zapomenutou kreativitu a radost z tvorby. Více o Hance si můžete přečíst zde >>
Komentáře
  • Buďte vždy v obraze.

    Nenechte si ujít články, návody, videa a akce. Po zeregistrování do tohoto formuláře vám už žádná novinka neuteče

  • Nejnovější příspěvky
  • Objevte krásu barev,radost a uvolnění z tvorby

    Co byste měli vědět, než začnete s enkaustikou. 3 základní pomůcky a nejčastější dotazy

  • Rubriky