Nudíte se u žehlení? Zkuste žehlit obrázky

Slyšeli jste už někdy  o enkaustice?  I pro mě to bylo  před časem  slovo trochu záhadné. Až do chvíle, než jsem setkala s praktickou ukázkou této výtvarné  techniky a úplně jí propadla. K tvorbě obrázků se používá enkaustická  žehlička.  Ale nebojte se,  pokud neradi žehlíte, tohle je jiné kafe, než žehlit límečky u košile 🙂  U  „žehlení  obrázků“ vydržíte i několik hodin a nebude se vám chtít skončit.

DSC09563

Enkaustiku můžeme volně přeložit jako malování horkým voskem a věnuji se jí intenzivně už několik  let. Myslím, že jsem  ušla pořádný kus cesty. Stala jsem se certifikovanou lektorkou této techniky a vedu  kurzy relaxačního malování

Enkaustika je úžasná v tom , že nemusíte mít výtvarné nadání, abyste mohli malovat. Stačí mít jenom cit pro barvy,  zastavit se a naladit na přítomný okamžik. Můžete potom namalovat svoje pocity, krajiny reálné a imaginární. Nebo si jen tak abstraktně hrát.  Pro začátek stačí, když se naučíte pár základních tahů  enkaustickou žehličkou a můžete jít do akce –tvořit malé obrázky a přáníčka.

Třeba tento obrázek zvládnete  už  po první lekci enkaustiky

enkaustik

Přála bych si, aby vás enkaustika nadchla tak, jako mě. Ráda vám předám svoje zkušenosti, návody a tipy – jak na to. A vlastně i proto vznikl tento web, abych se s vámi mohla podělit o  radost a postupy, které jsem se naučila. Postupně přibudou i videa a e book ke stažení.

Tvořím  jen tak pro radost,  relax a vyčištění hlavy

Miluji vůni včelího vosku, jeho tvárnost a proměnlivost. Naučím vás vytvářet nádherné obrázky  malované horkým voskem. Zvu vás do své výtvarné kuchyně, kde vás provedu krok za krokem celým procesem malby.

Pojďte se mou nahlédnout pod pokličku oboru zvaného arteterapie, kterému se věnuji víc než 15 roků . Kromě různých technik práce s horkým voskem i jinými výtvarnými médii se tady dozvíte, jak můžete rozvíjet svoji kreativitu a radost z tvorby, a začnete TVOŘIT.

 

arte022

Hanka Formánková
Miluje tvoření všeho druhu a více než 15 let se věnuje arteterapii. Sama aktivně maluje, kombinuje různé výtvarné techniky a realizuje výtvarné dílny. Baví ji inspirovat druhé k vlastní tvorbě. Je zapálenou propagátorkou enkaustiky a zážitkových arte-dílen. S nadšením probouzí v druhých zapomenutou kreativitu a radost z tvorby. Více o Hance si můžete přečíst zde >>
Komentáře
  • Buďte vždy v obraze.

    Nenechte si ujít články, návody, videa a akce. Po zeregistrování do tohoto formuláře vám už žádná novinka neuteče

  • Nejnovější příspěvky
  • Objevte krásu barev,radost a uvolnění z tvorby

    Co byste měli vědět, než začnete s enkaustikou. 3 základní pomůcky a nejčastější dotazy

  • Rubriky